suma: 0,00 zł do kasy
car
DARMOWA WYSYŁKA
Darmowa wysyłka towarów powyżej 500zł
car
GWARANCJA ZWROTU PIENIĘDZY
100% gwarancja zwrotu pieniędzy
car
MASZ PYTANIE?
Zostaw wiadomość - oddzwonimy!

Mata Dezynfekcyjna STANDARD 100x50x4cm

Cena: 95,00 zł 95.00
Cena netto: 77,24 zł
ilość - +
Producent: Dezenfex.pl
Kod produktu: F782-82568_20230515131601
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

Mata dezynfekcyjna STANDARD - rozmiar 100x50x4cm

 

Mata głównie przeznaczona do dezynfekcji obuwia. Może być stosowana jako mata wejściowa wszędzie tam gdzie nie ma restrykcyjnych wymogów odnośnie rozmiaru maty: fermy, obory, kurniki laboratoria, pieczarkarnie itp.

Maty dezynfekcyjne pozwalają zapobiec wnoszeniu bakterii oraz wirusów do stref produkcyjnych, inwentarskich, magazynowych i innych.

Matę należy umiejscowić przed wejściem w taki sposób, aby zapobiec jej omijaniu przez personel oraz osoby wizytujące obiekt, należy również pamiętać o regularnym napełnianiu płynem dezynfekcyjnym.

 

ZASTOSOWANIE:

 • przetwórstwo spożywcze,
 • kurniki, chlewnie, obory
 • szklarnie
 • pieczarkarnie
 • stacje kwarantanny zwierząt
 • punkty skupu

Do nasączania mat polecamy preparat  VIRKON S  lub  INTRA MULTI DES  -  roztwór 1%

 

BUDOWA MATY:

 • Warstwa górna – wierzchnia wykonana jest z bardzo mocnego syntetycznego materiału o doskonałych właściwościach higroskopijnych, dzięki czemu roztwór preparatu dezynfekcyjnego przepływa w obie strony.  Materiał ten wykorzystywany jest przede wszystkim w produkcji wojskowej. Cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na rozrywanie. Warstwa ta spełnia także funkcję wycieraczki, dzięki czemu wszelkiego rodzaju patogeny – wirusy, bakterie lub grzyby są skutecznie usuwane z butów, kopyt, racic i kół samochodów i pozostają na jej powierzchni i nie przedostają się do warstwy chłonnej.

 • Warstwa chłonna - wykonana jest z pianki poliuretanowej o bardzo dobrze dobranej gęstości, dzięki czemu jest ona chłonna i trwała.

 • Warstwa dolna – spodnia wykonana jest z mocnego materiału wodoodpornego i olejoodpornego co powoduje brak migracji roztworu płynu dezynfekcyjnego na zewnątrz maty.

  Mata wyposażona jest w zamek błyskawiczny, który umożliwia swobodne czyszczenie jak i wymianę warstwy chłonnej.
  Wszystkie materiały użyte do produkcji maty są najwyżej jakości, a odpowiednio serwisowana mata może służyć przez wiele lat.

Mata występuje w kolorach:

 • warstwa górna: oliwkowy (wojskowa zieleń), czarny
 • warstwa dolna: czarna 
  Kolory są wysyłane losowo, w zależności od aktualnych stanów magazynowych.

INSTRUKCJA OBSŁUGI:

 • Maty należy wykładać wewnątrz budynku lub pod zadaszeniem. W przypadku wyłożenia mat na zewnątrz budynku bez zadaszenia podczas deszczu maty należy zabezpieczyć.

 • Maty powinny być wyłożone we wszystkich otworach drzwiowych prowadzących do pomieszczeń w których przebywają zwierzęta lub prowadzi się produkcję opartą o surowce zwierzęce.

 • Matę należy umiejscowić przed wejściem w taki sposób, aby zapobiec jej omijaniu przez personel oraz osoby wizytujące obiekt, należy również pamiętać o regularnym napełnianiu płynem dezynfekcyjnym. W miejscach ułożenia mat dezynfekcyjnych należy zawiesić tablice ostrzegawcze określające zachowanie szczególnych warunków ich użytkowania.

 • Maty należy nasączać np. 1% roztworem preparatu VIRKON  S lub Intra Multi Des.
  Roztwór preparatu najłatwiej wykonać wsypując 100 gram VIRKONU  S lub 100ml Intra Multi Des do konewki 10 litrów i dokładnie wymieszać. Następnie należy polać wcześniej ułożoną matę przyrządzonym roztworem w ilości nie mniejszej niż pół litra i powtarzać tą czynność co 3-4 dni.( w zależności od natężenia ruchu).

 • Maty dezynfekcyjne należy systematycznie czyścić i płukać aby usunąć gromadzący się na nich brud.

 • UWAGA - Jeżeli temperatury otoczenia spadną poniżej 0° C należy do 9 litrów roztworu preparatu dodać 1 litr glikolu lub innego środka zapobiegającego zamarzaniu. Jeżeli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej - 10 Celsjusza nasączone maty należy schować do ogrzewanych pomieszczeń tak aby preparat dezynfekcyjny nie zamarzł i nie uszkodził wkładu chłonnego maty

 

* kolory mat są wysyłane losowo w zależności od aktualnych stanów magazynowych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl