suma: 0,00 zł do kasy
car
DARMOWA WYSYŁKA
Darmowa wysyłka towarów powyżej 500zł
car
GWARANCJA ZWROTU PIENIĘDZY
100% gwarancja zwrotu pieniędzy
car
MASZ PYTANIE?
Zostaw wiadomość - oddzwonimy!

Promocje

Nowości

ENIZOL 1L

Cena: 368,00 zł 368.00
Cena netto: 340,74 zł
ilość - +
Producent: Vet-Agro
Kod produktu: 266A-1311B
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny

Opis

ENIZOL

Skuteczny w walce z grzybami

 

Płynny preparat do zwalczania grzybów w najbliższym środowisku bytowania zwierząt tj.: w wylęgarniach drobiu, fermach drobiu, fermach królików, oborach, stajniach, pomieszczeniach dla psów, kotów oraz zwierząt laboratoryjnych.

 

Może służyć także do dezynfekcji :

:: zagrzybionej ściółki

:: materiałów gniazdowych

:: narzędzi i uprzęży,

:: składów, kontenerów, ciężarówek, klatek, kojców, itp.

 

Substancję czynną Enizolu stanowi enilkonazol - syntetyczna pochodna imidazolu o silnych i szerokich właściwościach przeciwgrzybiczych oraz o wysokiej aktywności wobec większości powszechnie występujących dermatofitów, drożdży i innych grzybów, takich jak: Aspergillus, Trichophyton, Microsporum, Candida, Penicillium, Alternaria, Cladosporium, Epicoccum, Acremonium, Beauveria.

Mechanizm działania enilkonazolu polega na hamowaniu syntezy ergosterolu niezbędnego do budowy błony komórkowej grzybów, które uszkadza błonę komórkową grzyba, co zwiększa jej przepuszczalność dla substancji szkodliwych dla komórki grzyba i powoduje jej rozkład.

 

STOSOWANIE:

Zabieg wykonuje się metodą mgławicowania lub oprysku po uprzednim starannym mechanicznym oczyszczeniu powierzchni. Zabiegi mgławicowania należy powtarzać przez co najmniej 4 tygodnie, każdorazowo przed lęgiem i po wyjęciu piskląt – w przypadku ferm drobiu. W przypadku pozostałych ferm – dwa razy w tygodniu przez kolejne 3 tygodnie. Niezbędny czas wentylacji pomieszczeń  po zabiegu wynosi 3 godziny.

Roztwór do stosowania: sporządza się rozcieńczając koncentrat Enizolu w wodzie w stosunku 1:100; zalecana temperatura wody 45°C.

DAWKOWANIE: stosuje się 20 mg enilkonazolu na 1m²  powierzchni, tj. oprysk 1L   sporządzonego roztworu na 75 m² lub mgławicowanie - 1L sporządzonego roztworu na 300m2.

W przypadku pomieszczeń mocno zagrzybionych stosuje się roztworem 50 mg enilkonazolu na 1m² powierzchni tj. 1L roztworu na 30m2 lub mgławicowanie -1L na 120m2.

 

SKŁAD:

Imazalil (enilkonazol) 150,0 g

 

* szczegółowe informacje oraz środki ostrożności znajdują się na etykiecie

 

*szczegółowy skład i informacje odnośnie stosowania oraz środków ostrożności znajdują się na etykiecie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium